Kl. 1 – 3 Wycieczka do Jednostki Straży Pożarnej w Warszawie.
W dniu dzisiejszym uczniowie klas 1-3 udali się na wycieczkę dydaktyczną do Jednostki Straży Pożarnej w Warszawie na ul. Polnej 1. Celem wycieczki było poznanie pracy Strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów strażackich, kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Już samo wejście do budynku wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw. Dzięki życzliwości strażaków dzieci miały możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia elementów stroju strażaków i wejście do wozu strażackiego. Wszystkim dzieciom wycieczka bardzo się podobała, każdy przyznał, że zawód strażaka jest trudny i bardzo potrzebny.

A oto sprawozdanie z wycieczki jednego z uczniów klasy 3.

,,Dnia 21 kwietnia 2023 roku wybraliśmy się na wycieczkę edukacyjną
do Jednostki Straży Pożarnej przy ul. Polna 1 w Warszawie. Tam najpierw oglądaliśmy film animowany o tym, co robić w sytuacji zagrożenia, np. gdy zapali się ubranie. Potem poszliśmy do miejsca, gdzie strażacy ćwiczą m.in. gaszenie pożarów. Następnie zwiedzaliśmy garaż, a w nim wozy strażackie, do których mogliśmy wejść. Pozwolono nam nawet uruchomić sygnały świetlne.
Z zainteresowaniem oglądaliśmy sprzęt gaśniczy (mnie najbardziej zaciekawiły nożyce hydrauliczne do rozcinania samochodów), specjalne ubrania strażackie
i hełmy, które mogliśmy założyć. Na koniec przypomnieliśmy sobie numery alarmowe. Wycieczka bardzo nam się podobała. Kilku chłopców z naszej klasy chce w przyszłości zostać strażakami.
W drodze powrotnej, korzystając z pięknej pogody, poszliśmy do Łazienek Królewskich, gdzie obserwowaliśmy budzącą się do życia przyrodę. To był udany dzień. (Piotr, kl. 3)”

Dziękujemy za ciekawą pracę.