Przypominamy, że trwa rekrutacja na rok szkolny 2020/2021. Zapraszamy do składania dokumentów. Nasz sekretariat w czasie epidemii działa online. Zapraszamy do kontaktu.

Małe klasy, przyjazna atmosfera

Nasza Szkoła Podstawowa Niepubliczna Kolegium św. Stanisława Kostki tworzy przestrzeń bezpieczeństwa, przyjaźni, życzliwości i troski o każde dziecko.

Obok dzieci z Polski uczą się tu także dzieci ze Wschodu mające polskie korzenie oraz dzieci z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, i innych krajów, których rodzice zaufali naszej Szkole.

Nasze grupy nie są liczne, dlatego możemy zapewnić każdemu dziecku należytą uwagę. Począwszy już od pierwszej klasy, stawiamy na indywidualny rozwój ucznia, pokazując mu głębię wiedzy o świecie i radość z jego poznawania. Staramy się dostrzegać mocne strony dziecka – aby móc je jak najlepiej rozwinąć. Poświęcamy także więcej czasu na zagadnienia, które sprawiają trudności.

Katolickie wychowanie, chrześcijańskie wartości

W naszej szkole kierujemy się chrześcijańskimi wartościami i metodami w wychowaniu młodego człowieka. Modlitwa jest obecna jako rzecz naturalna w naszym funkcjonowaniu. Podczas codziennych krótkich apeli polecamy się Bożej opiece. Patronuje nam św. Stanisław Kostka, pomagający młodym ludziom żyć według pozytywnych wartości wynikających z nauczania Kościoła. 

Wykwalifikowana kadra

Zatrudniamy najlepszych nauczycieli i wychowawców. Dbamy o to, aby przekazywali wiedzę w sposób rzetelny i przystępny. Kładziemy nacisk na wysoki poziom nauczania. Chcemy umożliwić naszym wielokulturowym uczniom dalszą naukę w Polsce, między innymi przez intensywną naukę języka polskiego, poznanie historii i kultury naszej Ojczyzny.

Czekamy na dzieci z Warszawy i okolicy

Zapraszamy dzieci z Warszawy i okolic.
Przyjmujemy dzieci repatriantów oraz migrantów, głównie ze Wschodu, jak również dzieci urodzone w kraju. Jako szkoła polonijna, oferujemy rozszerzoną liczbę godzin języka polskiego – uczymy języka ojczystego również od podstaw.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY!

Szkoła Podstawowa Niepubliczna Kolegium św. Stanisława Kostki

ul. Bobrowiecka 9, 00-728 Warszawa

tel.+48 22 559 21 10, fax. +48 22 840 71 12

szkola_podstawowa@liceumpolonijne.edu.pl