Połowa wakacji za nami. W szkole zaś, pomimo nieobecności uczniów trwają przygotowania do nowego roku szkolnego. Od września planujemy ruszyć ze wszystkim pełną parą. Szczegóły działań na razie pozostawimy jeszcze w tajemnicy, ale już pod koniec sierpnia podzielimy się na naszej stronie owocami wakacyjnych prac. Tymczasem, zapraszamy do artykułu, który ukazał się w cyklu „Plus Minus” na stronie Rzeczpospolitej.

Gość podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego gościliśmy wśród nas pana Piotra Zarembę, redaktora działu „Plus Minus”. Jego artykuł, który ukazał się na łamach „Rzeczpospolitej” w wielu ciepłych słowach opisuje naszą placówkę, panujące w niej zwyczaje i tę różnorodność, która jest naszą dumą.

Bóle i rozterki

We wspomnianym artykule nie zabrakło również odniesienia do tego, co nieustannie doskwiera zarówno uczniom jak i nauczycielom. Trudy z jakimi na co dzień musi mierzyć się nasza Szkoła, wciąż nie pozwalają nam w pełni rozwinąć skrzydeł. Liczymy, że wkrótce większość problemów uda się rozwiązać, a młodzież bez przeszkód będzie mogła kształcić się i dojrzewać w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z całym tekstem.

Artykuł pana Piotra Zaremby dostępny jest pod tym linkiem: Liceum św. Stanisław Kostki. Tu uczą się Polacy z zagranicy