Dzień Edukacji Narodowej, dawniej Dzień Nauczyciela, a w naszej Szkole również Dzień Papieski – czyli jak świętowaliśmy 14 października.


Jan Paweł II – papież tak bliski naszemu sercu

Tradycyjnie Dzień Edukacji Narodowej w naszej palcówce połączony był z obchodami Dnia Papieskiego. W pierwszej części ks. diakon Łukasz przygotował dla nas film dokumentalny, przybliżający postać św. Jana Pawła II. Papież – Polak, był tak bliski naszemu sercu nie tylko ze względu na to, że był naszym rodakiem, ale również przez to, że szczególną troską i miłością otaczał dzieci i młodzież. Na zakończenie tej części uczniowie wzięli udział w miniquizie – polegającym na tym, żeby dokończyć myśl Jana Pawła II. Wspólnymi siłami, udało nam się rozwiązać wszystkie zagadki.

Przed wyjściem, każdy z uczniów i nauczycieli mógł wylosować dla siebie myśl św. Jana Pawła II, która będzie go prowadzić przez kolejne dni nauki.

Domy Serca – być dla innych

Drugą częścią programu było spotkanie z Misjonarzami – Wolontariuszami z Domów Serca. Jest to międzynarodowa, katolicka organizacja zrzeszająca osoby, które chcą pojechać na misję, aby służyć innym po prostu swoją obecnością – poprzez bycie z drugim człowiekiem, ofiarowanie mu swojego czasu, współczucia i pocieszenia. Do bycia misjonarzem-wolontariuszem w Domach Serca potrzeba pół roku przygotowań i chęci, aby służyć bliźnim tym, co się ma. Swoją służbę wolontariusze opierają na czterech filarach: życiu wspólnotowym, modlitwie i pomocy ubogim.
Wolontariusze, którzy odwiedzili naszą szkołę opowiedzieli nam o swojej posłudze i o tym, jak ona zmieniła ich życie, postrzeganie świata i relację z Panem Bogiem.

Życzenia dla nauczycieli

Nie zabrakło również życzeń dla nauczycieli – chociaż oficjalnie, nazwa tego dnia została zmieniona, jak co roku, 14 października w szczególny sposób pamiętamy o pracy, jaką nauczyciele wkładają w nasze wykształcenie i wychowanie. Jest to szansa na okazanie im wdzięczności.

Msza św. w intencji pani Małgosi

Niestety, ten dzień przyniósł nam również bardzo smutną wiadomość o śmierci jednej z naszych nauczycielek – pani Małgosi. W związku z tym, zrezygnowaliśmy z części artystycznej i wszyscy zebraliśmy się na wspólnej modlitwie podczas Mszy św. w jej intencji. Choć ta informacja ogromnie wstrząsnęła naszą społecznością, wierzymy, że zyskaliśmy nową orędowniczkę za nami u Pana Boga.