Jak co roku, w naszej szkole wspólnie świętowaliśmy obchody odzyskania niepodległości przez Polskę. To dla nas bardzo ważny dzień, zwłaszcza, że był okazją do integracji oraz pozwolił nam jeszcze więcej dowiedzieć się o naszym dziedzictwie. Wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych na zakończenie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Tradycja szkolna
Co roku w naszej szkole świętujemy odzyskanie niepodległości przez Polskę. Na wiele sposobów wyrażaliśmy naszą radość z wolnej Ojczyzny oraz pamięć o tych, którzy cenili ją ponad życie. Uczniowie liceum przygotowali specjalnie na tę okazję prezentacje oraz nagrali filmy wideo i krótkie reportaże o tematyce historycznej.
Pani Dyrektor w słowach skierowanych do uczniów zwróciła uwagę na trudną historię naszego kraju i piękno jego kultury opartej na mocnej wierze w Boga.

Długo pracowaliśmy, ale efekty są widoczne!
Nasi najmłodsi uczniowie ze szkoły podstawowej zatańczyli wspaniałego krakowiaka. Był też smaczny i wymownie udekorowany tort w barwach narodowych.


Zapis wideo z występów artystycznych naszych uczniów dostępny jest na stronie Facebook pod tym linkiem.

Na zakończenie uroczystości mieliśmy okazję wspólnie śpiewać patriotyczne piosenki. We wspomnianej już wypowiedzi Pani Dyrektor pojawiła się zachęta do poszukiwania tej cząstki Polski, która jest najbliższa nam i pielęgnowania jej. Ona będzie wzrastać wraz z nami w czasach wolności, podobnie jak kiedyś przetrwała w sercach Polaków w dalekim Kazachstanie czy północnej Rosji.





