Oto nadszedł kres nauki… Czas radosny, bo przed nami wakacyjna chwila odpoczynku od szkolnych ławek. Ale to również czas smutku i tęsknoty, z powodu rozłąki na ponad dwa miesiące.

Wyjątkowy rok

Rok szkolny 2018/2019 był wyjątkowy. Na skutek zmian w systemie szkolnictwa, żegnaliśmy ósmą klasę szkoły podstawowej i trzecią klasę gimnazjum. Z większością uczniów mamy nadzieję spotkać się od września już w szeregach naszego liceum.

Zatęsknią już niebawem

Wakacje, upragniony czas letniego odpoczynku, to moment wyczekiwany zwykle już od pierwszego wrześniowego dzwonka. I tym razem uczniowie z wyjątkowo dobrym humorem opuszczali szkolne mury, bowiem przed nimi ponad dwa miesiące laby. Jednakże wiemy, że i ta radość nie trwa wiecznie – jak zdradziła nam pani Ewa Petrykiewicz – dyrektor Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego św. Stanisława Kostki, już w sierpniu spodziewa się, że w sekretariacie rozdzwonią się telefony od stęsknionych uczniów. Tak jest co roku.

Nasza szkoła jest fajna

Nie chodzi tu bynajmniej o próżne chwalenie się, ale uczniowie sami przyznają, że w naszej szkole jest wyjątkowo. Kameralny charakter klas daje większą szansę na integrację, a po zakończeniu nauki na poziomie podstawowym, uczniowie w podobnym gronie mogą kontynuować edukację w liceum, w tym samym budynku, choć na innym piętrze. Taki układ daje szansę dzieciom do podtrzymania przyjaźni i znajomości zawieranych w okresie dojrzewania – taki obszar stabilizacji jest bardzo potrzebny dzieciom w tym wieku. Kiedy w dzisiejszym otaczającym nas świecie wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie, potrzymanie znajomości z okresu wczesnoszkolnego daje poczucie bezpieczeństwa i uczy budować trwałe relacje.

Świadectwa z biało-czerwonym paskiem

W tym roku wszystkich zaskoczyła wysoka liczba świadectw z biało-czerwonym paskiem. Uczniowie przyłożyli się do nauki, co zaowocowało wieloma wyróżnieniami i oczywiście promocją do następnej klasy.

Dyplomy ze szczególnym wyrazem uznania za rozwój talentów muzycznych i udział w szkolnym zespole oraz chórze wręczyli nauczyciele Muzyki – pani Tatiana i pan Karol.

Ukończony kurs z samoobrony to z kolei sportowe wyzwania, z którymi przez cały rok zmagali się nasi podopieczni.

Nasi najmłodsi przedstawiciele szkoły również odebrali nagrody za dobre wyniki w nauce i mogą spokojnie udać się na zasłużony czas wypoczynku.

Oprócz tradycyjnej gali wręczenia świadectw i wyróżnień, nie zabrakło przygotowanej rzez uczniów części artystycznej.

Połączone siły uczniów ze szkoły podstawowej, gimnazjum i z liceum zaowocowały wspaniałymi występami.