Kim byli święci Hiacynta i Franciszek ?

Łączy ich to, że oboje byli dziećmi. Lubili się bawić, psocić i byli ciekawi wszystkiego co ich otacza. Stawiali dużo pytań i nie za bardzo chcieli ten czas poświęcać na rozmowę z Panem Bogiem ani z Maryją. Kiedy pewnego dnia ukazała im się Maryja, najpierw Łucji potem Hiacyncie, a następnie Franciszkowi, poprosiła ich by zaczęli odmawiać różaniec żeby uratować grzeszników.

Dzieci ofiarowywały Maryi nie tylko swoje modlitwy, ale też swoją chorobę by uratować dusze grzeszników. Nie skarżyły się że coś je boli, że jest im smutno lecz wciąż myślały o innych, modląc i ofiarowując się za nich. Niedługo później, Maryja zabrała świętych Hiacyntę i Franciszka do nieba.

Dlatego ludzie proszą ich dzisiaj , by z nieba wstawiali się za ich potrzebami –  o mądrość, o zdrowie, o to by być dobrym dla innych ludzi.

A my prosimy św. Hiacyntę i św. Franciszka by czuwali nad naszym Kubikiem Przedszkolaka i uczyły nas jak słuchać Matki Bożej, Pana Jezusa, naszych rodziców, jak im pomagać, jak wyrosnąć na dobrych ludzi.

Święta Hiacynto i św. Franciszku módlcie się za nami.