Pod koniec września starsi uczniowie udali się na wycieczkę edukacyjno-integracyjną.

Nauka przez zabawę

Zajęcia skierowane zostały do starszych uczniów szkoły podstawowej oraz pierwszej klasy liceum. Zadania dla uczniów zostały przygotowane tak, aby poprzez zabawę wprowadzać elementy edukacyjne – łączące zajęcia z historii, kultury, geografii i biologii. Uczniowie otrzymali mapy i wskazówki, jak dotrzeć do celu – ich zadaniem było odnalezienie właściwej drogi.

Ćwiczenie to nie tylko było świetną zabawą integracyjną, ale również wymagało współpracy miedzy uczestnikami, stanowiło trening orientacji w terenie i pracy z mapą.

Msza święta i modlitwa za zmarłych

Kulminacyjnym punktem dnia była Msza św. pod przewodnictwem naszego szkolnego opiekuna – nauczyciela biologii – księdza Marcina oraz modlitwa za zmarłych. Palmiry to miejsce pamięci i cmentarz Polaków pomordowanych przez nazistowskich okupantów podczas II wojny światowej. W okolicznych lasach Kampinowskiego Parku Narodowego w latach 1939-1941 dokonywano masowych egzekucji na więźniach politycznych przywożonych z Warszawy i rozstrzeliwanych, dlatego też, w wielu miejscach wciąż można napotkać krzyże upamiętniające rzeź ludności polskiej.