Taki Dzień Dziecka mógłby dla naszych Maluchów być codziennie

Świętowanie

W Przedszkolu nie zabrakło świętowania Dnia Dziecka, chociaż w tym roku wypadał on w sobotę. Pogoda dopisała, więc można było zrobić piknik i wykorzystać poniedziałek na obchody jednego z najważniejszych dni w roku dla każdego malucha.

Świętowaniu towarzyszyły zabawy na świeżym powietrzu i wspomniany piknik. I chociaż na co dzień jemy dużo warzyw i staramy się zdrowo odżywiać, w taki dzień mogliśmy sobie pozwolić na odrobinę słodkości.

Dzień Dziecka nie tylko w Polsce

Międzynarodowy Dzień Dziecka (MDD) został ustanowiony w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. W Polsce Dzień Dziecka przypada 1 czerwca, ale data ta nie jest stała i poszczególne kraje obchodzą go w różnych terminach. Przykładowo, we Francji dzieci świętują 6 stycznia podczas Święta Rodziny (w Polsce ten dzień jest wolny od pracy ze względu na przypadającą Uroczystość Objawienia Pańskiego pot. zwaną „Świętem Trzech Króli”), a w Japonii 5 maja i towarzyszy mu wywieszanie kolorowych karpi wykonanych z papieru lub innego tworzywa umożliwiającego powiewanie ozdób na wietrze.

Organizacja Narodów Zjednoczonych świętuje Powszechny Dzień Dziecka 20 listopada, w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka z 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka z 1989 r.

Galeria dostępna na naszym profilu w mediach społecznościowych

Więcej zdjęć można znaleźć na naszym profilu na Facebooku. Zapraszamy do oglądania!