Zanim nasi uczniowie rozjechali się do swoich domów, aby w gronie rodzinnym świętować Uroczystość Narodzenia Pańskiego, spotkaliśmy się w naszej szkolnej społeczności, aby podzielić się opłatkiem i złożyć życzenia.

Dzielmy się wiarą i chlebem

Ostatnie dni mijającego 2019 roku w naszej szkole upłynęły na wystawianiu ocen, egzaminach próbnych oraz na świętowaniu zbliżającej się Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Koniec roku to czas na podsumowania, rozliczenie się z mijających miesięcy, ale też czas kiedy ustają wszelkie napięcia i stresy, a dni wypełniają się miłością, życzliwością i oczekiwaniem na obchody wspomnienia przyjścia na świat Bożego Syna.

Dzielenie opłatkiem jest również tradycją naszej szkoły – uczniowie i nauczyciele mają ten moment, aby wymienić serdeczne uściski, podziękować za wspólną pracę i spędzony do tej pory czas. I choć jak to w każdej szkole bywa – są dni lepsze i trudniejsze, niekiedy pojawia się zdenerwowanie spowodowane zbliżającym się sprawdzianem albo rozczarowanie niezadowalająca oceną, to w ostatecznym rozrachunku jest w nas wiele ciepła, życzliwości i troski o lepsze jutro. Czas dzielenia opłatkiem, to okazja do tego, żeby każdy ból serca wypełnić pokojem, ale też i czas na okazanie wdzięczności za to, co wzrusza do łez i jest darem miłości.

Wspólnota

Wspólne świętowanie całej społeczności szkolonej rozpoczęliśmy występem naszych najmłodszych aniołków w wieku przedszkolnym. Specjalnie przygotowane Jasełka zachwyciły starszych kolegów i nauczycieli. Obecni podczas występów byli również rodzice naszych kochanych dzieci. Cały występ Przedszkolaków można obejrzeć na stronie Facebook Przedszkola im. św. Hiacynty i Franciszka oraz pod poniższym linkiem: Jasełka 2019.

Kolędowanie bez granic

Oprócz występów najmłodszych, nie mogło również zabraknąć naszego szkolnego chóru, który po intensywnych przygotowaniach pod przewodnictwem Pana Karola, również naszą społeczność zachwycił pięknym wykonaniem kolęd i pastorałek. Fragment występu dostępny na stronie Facebook Polonijnej Szkoły Podstawowej oraz pod poniższym linkiem: „Narodził się nam Zbawiciel”.
Na koniec, dzięki wyświetlanym tekstom, wszyscy mogliśmy włączyć się we wspólne śpiewanie kolęd.